Angličtina v karanténě: Let’s Get Moving (Day 16-19)

angličtina pro děti s pohybemPřiznám se hned na začátku – nejvíc problémů mi v karanténě dělá přinutit děti (natož sebe) ke smysluplnému pohybu. Nepočítám-li maraton, který naše děti několikrát denně běží po bytě a jehož jediným smyslem je sesypat stropní omítku sousedům na hlavu. Tak jsem si říkala, že by mohlo být dobré téma zkusit pohyb nějak řídit. Aspoň na chvíli. Tady jsou tři odzkoušené tipy, které obě moje děti (šest let a dva a půl roku) celkem bavily. Byť třeba mladší Žofie v nich tolik smyslu až tak neviděla.

více »

Angličtina v karanténě: Jaro pod střechou (day 12-15)

angličtina pro dětiMám ráda tu nepředvídatelnost aprílového počasí. Nikdy nevíte, jestli vám venku na hlavu nasněží, naprší, nebo vám jarní slunce nepřipeče huňatou čepici. Naštěstí to v tuhle dobu nemusíte řešit, protože jsme všichni doma. A tak, ač by to mohlo svádět k titulku jaro za dveřmi, my si dneska ukážeme, jak si udělat jaro pod střechou. Hezky v angličtině. více »

Angličtina v karanténě: Rainbow Hope (Day 8-11)

angličtina s dětmiZatímco v Čechách probíhá srdíčková iniciativa v podobě vánočních světýlek nainstalovaných v oknech do tvaru srdce, v Anglii a v US frčí duhy, taktéž v oknech. Obě iniciativy mají jedno společné – vyjádřit na dálku podporu svému okolí, sousedům i náhodným kolemjdoucím. Podporu všem, kteří stojí COVID tváří v tvář v první linii. Naději, že brzy bude líp. A taky snahu prozářit dny mezi čtyřmi stěnami.

více »

Nový projekt: angličtina pro děti v karanténě (DAY 1-3)

homeschool EnglishAngličtina pro děti v karanténě

Taky už nevíte, co dalšího pro děti vymyslet, aby ten čas smysluplně utíkal? Po dobu uzavření škol jsme v našem projektu DoubleBubble připravili seriál aktivit pro předškoláky a malé i větší školáky. Na každý třetí školní den a zcela zdarma. Najdete v něm tipy na společné tvoření, experimentování, cvičení, zpívání a recitování. A nebudou chybět ani odkazy na související videa. Vždy v rámci určitého aktuálního tématu. Děti se s naším seriálem budou učit angličtinu smysluplně a přirozeně v rámci zábavného kontextu. Naučí se celé fráze, nejen izolovaná slova. Přidejte se k nám! Začínáme právě teď!

více »

Naše oblíbená videa 3

Zatímco Mája se ve dvou letech dívala na TV zřídka, Žofinka už kouká – zvlášť teď v zimních a sychravých dnech – častěji. Nedá se nic dělat, vlastně je to přirozené. Chce dělat všechno, co starší sestra. Co u ní frčí? A co si nově oblíbila šestiletá Mája?

více »

Kde vzít na cizí jazyk s dětmi doma čas?

Angličtina děti domaKolik z vás by rádo vedlo svoje děti k angličtině, ale nedělá to? A kolik z vás proto, že na to jednoduše nemá čas? Když se bavím s rodiči v mém okolí, tak je nedostatek času asi nejčastější odpověď, proč své děti nezkusí seznamovat s angličtinou nebo jiným cizím jazykem doma na rodičovské. více »

Oblékáme panenky

oblékáme panenky

Poprvé jsme tyto hravé a vzdělávací omalovánky z edice Ella & Max uviděli na pultu knihkupectví před dvěma lety. Od té doby se jejich řada hezky rozrostla a my máme o zábavu nejen na cesty postaráno. Co všechno v sobě řada kreativních omalovánek Oblékáme panenky skrývá a co se s ní vaše dítě může naučit?

více »

Hrajeme si anglicky – už čtyři roky

angličtina pro nejmenšíNěkdy se mi zdá, že čas letí nadzvukovou rychlostí. Kam se poděly ty nevratné chvilky, které nikdo neslyšel odejít? Od posledního zápisu do našeho anglického deníku uběhlo už bezmála půl roku. Tolik se toho změnilo, a přesto nemálo zase zůstalo ve starých dobrých kolejích. Jak si doma hrajeme anglicky dnes, víc než čtyři roky od chvilky, kdy se u nás angličtina zabydlela natrvalo?

více »

Léto s angličtinou 2019 – tipy na letní příměstské tábory

příměstské tábory angličtinaSice to venku vypadá na chladné podzimní dny, ale ve skutečnosti je nejvyšší čas promyslet program na léto. Už jste zvažovali příměstské tábory? A pokud ano, troufnete si vyslat svoje ratolesti na anglický? Určitě se toho nebojte, je to to nejlepší, co pro cizojazyčný rozvoj dítěte můžete udělat. Jako každý rok, i letos Vám DoubleBubble přináší tipy na ty nejlepší tábory z nejlepších.

více »