Angličtina pro děti v karanténě: Co dům dal

angličtina pro děti domaDneska jsem si pro vás přichystala dvě aktivity, které se hodí na deštivé dny. Nebo jen tak pro dlouhou chvíli. Dáte je dohromady z pár věcí, které doma běžně míváte. Zabaví především menší děti, ale tím, že jsou tak jednoduché a netypické, najdou si k nim cestu i děti větší. Taky si váš školák někdy na chvilku rád pohraje s něčím, co je určené pro mnohem menší děti?

více »

Angličtina pro děti v karanténě: Earth Day

angličtina pro děti domaJak jste včera oslavili Den Země? My dloooouhou procházkou po lese. A protože na lesní téma už jsme v našem seriálu Angličtina pro děti v karanténě psali, našla jsem v archivu aktivity, které se tematicky také hodí. Domácí miniskleník pro pozorování růstu semínek a výtvarný pokus s jarní tematikou. Holky aktivity moc bavily, jak se můžete přesvědčit v přiloženém videu. Přidáte se k nám?

více »

Naše oblíbená videa 4

videa pro děti v angličtiněPíšete mi, že ty výzvy nestíháte. Tady tedy jedno malé přiznání – já taky ne 🙂 Pojďme tedy trochu zvolnit. Další díl do minisérie Na co se díváme jsem tu dávala celkem nedávno, proto mi bylo hloupé dávat stejné téma. Ale když ono se to v dnešní době tak nějak hodí – čí děti nesedí u televize víc než dřív? Tak můžou sedět u anglické a zaplácneme jaksi dvě mouchy jednou ranou.

více »

Angličtina v karanténě: Let’s Get Moving (Day 16-19)

angličtina pro děti s pohybemPřiznám se hned na začátku – nejvíc problémů mi v karanténě dělá přinutit děti (natož sebe) ke smysluplnému pohybu. Nepočítám-li maraton, který naše děti několikrát denně běží po bytě a jehož jediným smyslem je sesypat stropní omítku sousedům na hlavu. Tak jsem si říkala, že by mohlo být dobré téma zkusit pohyb nějak řídit. Aspoň na chvíli. Tady jsou tři odzkoušené tipy, které obě moje děti (šest let a dva a půl roku) celkem bavily. Byť třeba mladší Žofie v nich tolik smyslu až tak neviděla.

více »

Angličtina v karanténě: Jaro pod střechou (day 12-15)

angličtina pro dětiMám ráda tu nepředvídatelnost aprílového počasí. Nikdy nevíte, jestli vám venku na hlavu nasněží, naprší, nebo vám jarní slunce nepřipeče huňatou čepici. Naštěstí to v tuhle dobu nemusíte řešit, protože jsme všichni doma. A tak, ač by to mohlo svádět k titulku jaro za dveřmi, my si dneska ukážeme, jak si udělat jaro pod střechou. Hezky v angličtině. více »

Angličtina v karanténě: Rainbow Hope (Day 8-11)

angličtina s dětmiZatímco v Čechách probíhá srdíčková iniciativa v podobě vánočních světýlek nainstalovaných v oknech do tvaru srdce, v Anglii a v US frčí duhy, taktéž v oknech. Obě iniciativy mají jedno společné – vyjádřit na dálku podporu svému okolí, sousedům i náhodným kolemjdoucím. Podporu všem, kteří stojí COVID tváří v tvář v první linii. Naději, že brzy bude líp. A taky snahu prozářit dny mezi čtyřmi stěnami.

více »

Nový projekt: angličtina pro děti v karanténě (DAY 1-3)

homeschool EnglishAngličtina pro děti v karanténě

Taky už nevíte, co dalšího pro děti vymyslet, aby ten čas smysluplně utíkal? Po dobu uzavření škol jsme v našem projektu DoubleBubble připravili seriál aktivit pro předškoláky a malé i větší školáky. Na každý třetí školní den a zcela zdarma. Najdete v něm tipy na společné tvoření, experimentování, cvičení, zpívání a recitování. A nebudou chybět ani odkazy na související videa. Vždy v rámci určitého aktuálního tématu. Děti se s naším seriálem budou učit angličtinu smysluplně a přirozeně v rámci zábavného kontextu. Naučí se celé fráze, nejen izolovaná slova. Přidejte se k nám! Začínáme právě teď!

více »