Angličtina pro děti v karanténě: Paper Dolls

Dneska máme pro vás jednu holčičí aktivitu. Papírové oblékací panenky. S anglickou básničkou z dílny DoubleBubble.

angličtina s básničkou

Jemná motorika, rým a přirozené učení hrou

Tuhle aktivitu, potažmo básničku, jsem vymyslela napůl spontánně a holkám se tak líbila, že jsme ji poslali dál. A protože se líbila i tam, rozhodla jsem se o ni s vámi podělit. Básničku jsem se snažila vytvořit tak, aby dětem hravě a nenásilně pomáhala učit se slovní zásobu a obraty související s oblékáním.  Děti se pomocí rýmu a hry a jemné motoriky naučí některé druhy oblečení a doplňků, pár tvarů, vzorů a barev.

Today I will wear

Today I will wear
A flower in my hair,
A polka dot shirt
And a long, long skirt.

Tomorrow you can put on me
A dress with a picture of a honey bee
And a pair of shoes:
paint them yellow, green or blue,
Or anything – it’s up to you!

Pro výrobu panenek jsme využili kartonu, aby byly větší a bytelnější, ale můžete je vyrobit i z obyčejné čtvrtky. Postavu jsem holkám načrtla já – to jste asi poznali 🙂 Bohužel výtvarným talentem moc neoplývám, ale svůj účel to splnilo. Druhou panenku už si starší Mája podle mě obkreslila sama, se stříháním z tvrdého kartonu jsem jí trochu pomohla. Oblečení už zvládla podle tvaru panenky sama. Nejen nakreslit, vystřihnout, ale především dekorovat. Podívejte se na naše krátké video.

Ideální bude, když do zásoby vystřihnete (děti vystřihnou) více druhů oblečení, aby se později nemusely jen řídit textem básničky, ale aby si mohly udělat, co budou chtít. A vy jim pak můžete pojmenovávat jednotlivé druhy oblečení, barev, vzorů už mimo veršování 🙂 Nebo se klidně pusťte také do veršování a pak se mi pochlubte do komentářů, ať se můžeme vzájemně inspirovat.

Jak se vám naše básnička líbí? A jak se aktivita líbila dětem? Dejte mi vědět, ocením každý upřímný komentář. A prozradím vám, že se s touto básničkou budete moci setkat již brzy v jiné podobě – chystáme pro vás žhavou novinku. Stay tuned!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *